Szeretet: 25115_large foci Balotelli álomgólja volt a hab a tortán (kép)

Elfelejtett dallamok - derűs - komoly pillanatok vezetője

Kérjük, add meg, hány másodpercenként változzanak a képek

25115_large foci Balotelli álomgólja volt a hab a tortán

Balotelli álomgólja volt a hab a tortán

Az olasz válogatott - Cassano fejes- és Balotelli álomgóljával - 2-0-ra legyőzte a már biztos búcsúzó ír csapatot a C csoport zárófordulójában, így bejutott a negyeddöntőbe. Az eddig veretlen olaszok - a címvédő spanyolok mögött csoportmásodikként - vasárnap Kijevben a D csoport első helyezettjével találkoznak az elődöntőbe kerülésért.

35. perc: bal oldali szöglet után Cassano fejesébe még belekapott Given, ám a labda így is túljutott a gólvonalon (1-0).

90. perc: jobb oldali szögletet követően Balotelli félfordulattal, látványos mozdulattal, a védő szorításában kapásból lőtt a kapuba (2-0.)

Az olaszok a kötelező győzelem terhével léptek pályára, míg az írek biztos búcsúzóként várták a mérkőzést. Az első félóra kevés helyzetet hozott, az olaszok birtokolták többet a labdát, az ellenfél kontrákra játszott. A 34. percben Di Natale kis híján megszerezte a vezetést, de éles szögből leadott lövését a gólvonalról kivágták a védők. Egy perccel később már örülhettek az olaszok: Cassano fejese centiméterekkel túljutott a gólvonalon, és a játékvezető helyesen érvényesnek ítélte a találatot.

A szünet után folytatódott az olaszok mezőnyfölénye, de nem lehettek nyugodtak, hiszen egy esetleges ír gól számukra is a búcsút jelentette volna. A hajrában Andrews megkapta második sárga lapját, így kiállították, majd kisvártatva Balotelli az Eb egyik legszebb góljával állította be a végeredményt.